Duomenys
Titulinis lapas

Duomenys

Spaudoje

English



OKSIGUMATAS

Maitinimas,apsauga, pagreitinimas

Augalu augimo ir vystymosi stimuliatorius OKSIGUMATAS sudetingos strukturos organine medziaga, issiskyrusi is durpiu ar rudosios anglies.Tai koncentruotas, rudos spalvos sirupo pavidalo skystis, turintis lengva sarmini kvapa. Siuo metu jis gaminamas kaip koncentruotas, vandeninis 10% veikliosios medziagos turintis tirpalas.

OKSIGUMATAS skirtas zemes ukiui kaip bioaktyvus preparatas, didinantis seklu daiguma, bulviu galvuciu daiguma, sodinuku prigijima, geresni ju isisaknijima. Sis augalu augimo reguliatorius didina zemes ukio kulturu derlinguma, gerina sodinuku kokybe, daigu augima, taip pat didina ju funkcini aktyvuma, nenusileisdamas kitiems fungicidams, naudojamiems daigu auginime.

Huminines rugstys isskiria is rudosios anglies. Isoriniuose jos sluoksniuose dalinai vyksta ir oksidacine-hidrolizine humininiu rugsciu destrukcija, kurios metu, prie trukusios jungties prisijungus deguoni turincioms grupems, susidaro individualus junginiai: amino rugstys ir monosacharidai.

Proceso metu susidariusi misini paveikus sarmais susidaro vandenyje gerai tirpstantys junginiai - humininiu rugsciu druskos bei i huminines rugstis panasios medziagos, pasizymincios aktyviu fiziologiniu veikimu. Sie junginiai dirvozemyje virsta humininiais produktais, pasizyminciais fiziologinio aktyvumo savybemis. Tuo metu susidarancios vandenyje tirpios huminines rugstys ir humininiai produktai visu pirma stiprina saknine sistema, o po to antzemine augalo dali.

OKSIGUMATAS stipriai veikia chlorofilo susidaryma ir fotosinteze. Augalo organizme suaktyveja medziagu apykaita, pagereja kvepavimas, sustipreja sintetinimas ir mineraliniu drusku patekimas is isorines aplinkos. Be to tirpios huminines rugstys stimuliuoja dirvozemio mikrofloros gyvybinguma, kas irgi padidina mineralini maitinima.

Siu savybiu deka augalu augimo ir vystymosi stimuliatorius OKSIGUMATAS pasireiskia jau pradineje augalo augimo stadijoje. Tai pagreitina visu augalo fenologiniu faziu laika. Visa tai galu gale greitina augalo augima, didina derlinguma, trumpina derliaus brendimo laika, gerina produkcijos kokybe.

Veikiant fiziologiskai aktyvioms humininems rugstims OKSIGUMATAS didina augalu atsparuma nepalankioms gamtinems salygoms - augalai geriau pakelia karsti ir ankstyvas salnas, mineraliniu trasu (ypac azoto), deguonies trukuma saknineje dalyje, susikaupusias dirvozemyje nuodingas medziagas, tame tarpe padidintas pesticidu dozes.

OKSIGUMATAS taip pat tikslinga naudoti ypac nualintame dirvozemyje, kuriame yra labai mazai humuso, esant ilgai monokulturai. Taip pat naudoti kaip fungicidini preparata kovai su grybelinemis ligomis.

Reikia pabrezti, kad augalu augimo stimuliatorius OKSIGUMATAS, turintis savo sudetyje fiziologiskai aktyvius humininius elementus, nera mineralinio maitinimo saltinis ir nepakeicia jo, o tik padidina jo panaudojimo koeficienta. Todel ji reikia naudoti misinyje su mineralinemis trasomis arba ju fone.

OKSIGUMATE nesikaupia sunkieji metalai. Preparatas nesudaro toksiniu junginiu su kitais aplinkoje ir vandenyje esanciais elementais. Sis augimo reguliatorius yra nedegus ir nesprogstantis.

- Greiciau subresta grudai, uogos, uzauga daigai.
- Kulturos subresta 10-15 dienu anksciau.
- Eileje augalu augimo etapu didina chlorofilo susidaryma lapuose, aktyvina fotosinteze, ir isisavinima.

EKOLOGINIS SAUGUMAS

OKSIGUMATAS, budamas 100% naturalus produktas, susidedantis tik tai is organiniu elementu, nekelia pavojaus zmogui, gyvunijai ir augalijai.

Teisingai agrotechniskai naudojant mazina nitratu ir pesticidu esanciu
dirvozemyje kieki zemes ukio produkcijoje iki 25 - 45%.

Nesikaupia dirvozemyje, vandenyje ir augaluose.
Nesudaro toksiniu junginiu su kitais elementais nei ore, nei vandenyje.

Nedegus. Nesprogstantis.

EKONOMIJA

Du tris kartus palaiscius dirvozemi 0,005% OKSIGUMATO tirpalu sumazina dirvozemio nualinima ypac esant monokulturai. Tai leidzia maziau laistyti, tresti, purksti pesticidais mazina ju panaudojima 50%. Lengvina derliaus nuemima, nes derlius subresta vienu metu - iki 20 dienu anksciau, sumazeja islaidos, skirtos derliaus nuemimui. Mazina selekcijos islaidas.

PELNAS

Derlingumo didinimas, jo brendimo laiko sutrumpinimas, produkcijos kokybe, esant labai mazoms OKSIGUMATO sanaudoms garantuoja dideli zemes ukio pelninguma.

Reguliariai naudojant OKSIGUMATA jo efektyvumas laikui begant dideja.

Pailgeja derliaus issaugojimo laikas, jo saugojimo kokybe, kas taip pat padidina pelna.

OKSIGUMATAS naudojamas sodinant ir pikiuojant augalus didina ju prigijimo procenta.

TRESIMAS, MAITINIMAS

Saknine sistema

- Padidina seklu dygimo energija.
- Gerina saknu sistemos susidaryma.
- Padidina prigijima pikiuojant.
- Stimuliuoja dirvozemio organizmu gyvybinguma, tai gerina augalu rnineralini maitinima.
- Gerina trasu, esanciu dirvoje, isisavinima.

Antzemine dalis

- Neleidzia isgulti.
- Didina augalu lapuotuma.
- Didina kruminguma.

VAISINGUMAS

- Didina vaisiu mase ir kieki
- Gerina vaisiu kokybe
- Mazina nitratu ir kitu nuodingu chemikalu sankaupas misiniuose.

APSAUGA

Vabzdziai

-Kartu su agrotechninemis priemonemis didina naturalu atsparuma vabzdziams, kenkejams, stiprina augalu imunine sistema, sudarydamas nepalankias salygas zemes ukio kenkeju gyvybingumui.

Nepalankios gamtines salygos

- Lengviau pernesa salti ir ankstyvas salnas.
- Didina atsparuma ligoms.
- Gerina adaptacija, esant trasu (ypac azotiniu), pesticidu trukumui dirvoje ir esant
labai uzterstam dirvozemiui.
- Padidina fungicidini aktyvuma, nenusileidzianti savo efektyvumu fungicidams, naudojamiems augalininkysteje.
- Reguliuoja dregmes ir deguonies panaudojima sakniniame maitinime, esant ju trukumui ir pertekliui.

OKSIGUMATAS padidina derliu procentais

Kukuruzai 60-95
Javai 35-40
Avizos 40-50
Agurkai 45-70
Svogunai 40-60
Geles 20-45
Soja 70-110
Ankstines 50-60
Saulegrazos 50-70
Pomidorai 35-55
Bulves 40-50
Burokeliai 35-40
Baklazanai, pipirai 35-55

KOKYBE

Efektyvumu OKSIGUMATAS 1,5 - 2 kartus lenkia paprastai naudojamus augalu augimo reguliatorius ir stimuliatorius.
Kulturu produkcija dideja vykstant naturaliai selekcijai.